Mielőtt választ adunk a kérdésre, fontos megvizsgálni, hogy hol szökik el valójában a hő az ingatlanban?
Az épületek hőveszteségének 30 százaléka a falon, 25 százaléka a tetőn, további 25 százalék az ablakokon, 15 százalék a födémeken és a maradék 5 százalék pedig a kéményen távozik.
Erre a tényre azért érdemes ránézni, mert a falak mellett szigetelni kell a tetőt és a födémeket is, illetve korszerű nyílászárókat beépíteni.
A jó hír az, hogy különösen most, ilyen rezsi árak mellet, a homlokzati hőszigetelésbe fektetett pénz viszonylag hamar megtérül. Már csak amiatt is, mert segítségével a fűtési szezon ideje jelentősen szűkíthető, továbbá a megfelelő hőszigetelő rendszer kialakításával rengeteg energiát, és így pénzt spórolhatunk, valamint a károsanyag-kibocsátás csökkentésével környezetünket is óvjuk.
Miért olyan fontos a megfelelő szigetelés, mielőtt bármi más zöld energiaforrásba befektetne?
Akár napelemekbe, hőszivattyúkba vagy bármilyen más zöld energiaforrásba kíván befektetni, az első lépés az, hogy otthona megfelelően legyen szigetelve. Ha kihagyja ezt a lépést, akkor sok pénzt fog költeni egy nagyon hatékony rendszer megvásárlásával, amely fedezi a rosszul szigetelt ház energiaigényét.
Mi valójában a homlokzati hőszigetelés?
Egy plusz réteg a ház falán. Képzeljük csak el, ha egy hideg, szeles napon, milyen sokat jelent, ha szélálló kabátot viselünk, nem fúj át a hideg szél a ruházatunkon. A homlokzati hőszigetelés a „széldzsekihez” hasonlóan működik, védi a házat a hidegtől és természetesen sokkal ellenállóbb lesz a nyári kánikulával szemben is. Nem utolsósorban egyértelműen növeli a ház élettartamát és értékét.
Mennyi megtakarítás érhető el a homlokzati hőszigeteléssel?
Nézzünk egy teljesen átlagos B30-as téglából épült, de nem hőszigetelt házat. A hőátbocsátási tényezője, azaz U-értéke 1,3 W/m2K. Mit jelent ez az érték pontosan? A hőátbocsátási tényező azt mutatja meg, hogy ha egy fal külső és belső oldala közötti légtér hőmérsékletkülönbsége 1 fok lenne, akkor mennyi hő áramolna át 1 m2-es felületen a melegebb oldalról a hidegebb oldalra egy másodperc alatt. A hőátbocsátási tényező tehát 1 fok hőveszteség egy négyzetméterre meghatározott értéke.
Visszatérve a példára, kalkuláljunk évi fűtési költségként 300 ezer forintot, ami havi lebontásban havi 25 ezer forint. Ennek 30 százaléka távozik a falakon keresztül. 90 ezer forintnyi értékben az utcát fűtjük és mivel csak homlokzati hőszigetelésről beszélünk, most nem vizsgáljuk mennyi hő távozik a tetőn, ablakokon, födémeken.
Ha gondoskodunk a homlokzatszigetelésről, és a falazóelemekre egy nyolc centiméter vastag szigetelőréteget helyezünk, 0,5 W/m2K-es hőátbocsátási tényezővel a fűtési veszteség éves szinten már csak 34 ezer forint körüli összegre tehető a 90 ezer helyett.
Így egy évben máris majdnem hatvanezer forintot spórolhatunk csak a homlokzat szigetelésével.
Bármilyen házról is legyen szó, bármely anyagot is válasszuk, egy dologban biztosak lehetünk: a homlokzati hőszigeteléssel óriásit spórolhatunk a fűtésszámlánkon.
Még egy érv a hőszigetelés mellett, hogy legtöbb esetben semmilyen engedély nem szükséges a kivitelezésnél és a megtérülés garantált.
Ha ez még nem elég …
A nyílászáró igényesen megtervezett cseréje, és természetesen a megfelelő minőségű műanyag ablakok beépítése akár újabb 20-30 százalékkal is mérsékelheti a lakás vonatkozó rezsidíját.
Kérjen árajánlatot még ma homlokzati hőszigetelésre!
Kérjen ajánlatot még ma!
Homlokzati hőszigetelés szakképzett kezek által. Ne habozzon, keressen fel minket bátran! Töltse ki az alábbi űrlapot vagy hívjon minket +36 20 416 9240 telefonszámon!